Jak se dostat levně do Drážďan

Pokud byste chtěli jet do Drážďan levně, tento článek je právě pro vás! Stačí si pořídit jízdenku Labe/Elbe, například u ČD a to za 250 Kč pro jednoho nebo za 550 Kč pro 2-5 lidí (pro 2 cestující se vyplatí koupit si každý svojí jízdenku). Po pořízení této jízdenky můžete cestovat celý den neomezeně v celém Ústeckém kraji a v saském příhraničí, oblast Horního Polabí. (podrobné informace)

Zde uvedu příklad cesty z Ústí nad Labem do Drážďan, která trvá necelé 2 hodiny. Z Ústí nad Labem se vydáte jakýmkoliv vlakem do Děčína, kde přestoupíte na osobní vlak ve směru Rumburk, který jede přes Německo a v Bad Schandau přestoupíte na další německý vlak, tentokrát ve směru Meißen (kam lze s jízdenkou Labe/Elbe také jet). Poté už stačí vystoupit v Drážďanech a hurá za památkami či nákupy. Cesta zpět probíhá opačným způsobem, z Drážďan do Bad Schandau, poté do Děčína a odtud opět do Ústí či kamkoliv dál.

Jo a abych nezapomněl, tato jízdenka neplatí pro vlaky EC na území Německa, proto je nutné cestovat s přestupy osobními vlaky.

Ještě bych doplnil, že o adventních víkendech jezdí z Ústí do Drážďan speciální vlak Vánoční kometa, se kterou dorazíte do Drážďan za hodinu a jízdenka Labe/Elbe pro tento vlak platí! Tento přímý vlak vyjíždí po deváté hodině ráno a vrací se po čtvrté odpoledne, času v Drážďanech je tedy dostatek například na návštěvu nádherných Vánočních trhů – Dresdner Striezelmarkt.

Snad vám tento článek trochu pomůže při cestování za památkami a nákupy do tohoto krásného německého města.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *