Cestujeme vlakem #2 – den třetí: Olomouc

Máme tu 3. 7. 2016 a s ním pokračování našeho tripu po ČR. Opět jsme se vydali na druhý konec republiky, na Moravu do Olomouce.

Tentokrát jsme vyrazili před sedmou hodinou ráno ze stanice Ústí nad Labem západ a po dvou hodinách jsme v Kolíně přestupovali na vlak do Olomouce. Na místo jsme se dostali po čtyřech hodinách cesty, chvilku před 11 hodinou ráno. Když jsme vyšli z nádraží, byla před námi více než dvoukilometrová cesta do centra města. Bylo horko, takže jsme se snažili schovat ve stínu, ale moc se nám to nedařilo. Po cestě jsme se zastavili u Katedrály sv. Václava, kterou jsme si vyfotili a pokračovali dále.

Půl hodiny svižné chůze nám trvalo dojít do centra města na Horní náměstí, kde se nachází Olomoucký orloj a info centrum, kde jsme si koupili pohled na památku. Chvilku jsme chodili po náměstí a vyčkávali na dvanáctou hodinu, abychom viděli orloj v akci. Potom, co jsme shlédli orloj v akci, byl čas na svačinu, takže jsme si do Galerie Moritz zašli koupit něco k svačině.

Po rychlém občerstvení jsme pokračovali v prozkoumávání města a rozhodli jsme se vystoupat na Svatomořickou věž. Z věže byl překrásný výhled na celé město, takže jsme si jej nafotili z výšky. V dálce jsme viděli i Svatý Kopeček, na který se snad při příští návštěvě Olomouce vydáme.

Všechno z věže jsme měli nafocené, a tak byl čas se vydat dolů, v klidu si projít uličky v centru Olomouce a poté vyrazit na nádraží. Opět nás čekala přes čtyři hodiny dlouhá cesta domů, tentokrát přes Prahu. Vlaky byly bez zpoždění, takže jsme byli rádi, že budeme doma včas, okolo sedmé večer.

Po příjezdu z jsme stáhli nafocené fotky a odpočívali před dalším výletem, který nás čekal další den. S návštěvou Olomouce jsme byli spokojení a doporučujeme město navštívit.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *