Cestujeme vlakem #2 – den šestý: Bezděz + Máchovo jezero

Je tu šestý den, 6. 7. 2016 a s ním další výlet. Tentokrát jsme jeli s rodiči na Bezděz a poté se projít kolem Máchova jezera. Vyrazili jsme v půl osmé ráno vlakem z Ústí nad Labem (jako vždy), v půl deváté jsme přestoupili v České Lípě na jiný vlak a po další půlhodině jsme byli ve stanici Bezděz.

Z nádraží jsme šli po modré přes obec Bezděz až na vrchol, kde se nachází stejnojmenný hrad. Celou cestu foukal silný studený vítr, takže počasí bylo nic moc. V lese po cestě na hrad vítr ustal, ale na vrcholu byl opět silný, takže jsme si nafotili výhled, kousek hradu a vydali jsme se zpět dolů.

Dále jsme šli po červené turistické značce až do Doks, kde se neustále střídalo jasno a černá obloha. Prošli jsme si náměstí v Doksech a pokračovali jsme k Máchovu jezeru, kde jsem již několikrát byl, ale na této straně snad jen jednou. Jakmile jsme byli u rybníku, začalo silně foukat a pršet, takže jsme se snažili najít nějaké místo na úkryt. Než jsme nějakou skrýš našli, déšť ustal a my jsme tedy mohli pokračovat v naší cestě podél Mácháče.

U rybníku téměř nikdo nebyl, všude liduprázdno, ale kdo by tam taky byl, v takový zimě, která panovala (kolem 20° a silný studený vítr). Kolem druhé hodiny jsme se dostali do Starých Splavů, kde jsme chvíli poseděli, kousek se ještě prošli a pak už bylo na čase vyrazit na vlak. Ten měl asi 10 minut zpoždění a my jsme nevěděli, jestli stihneme vlak z České Lípy, kde jsme měli 2 minuty na přestup. Vlak naštěstí čekal, takže jsme byli doma včas.

Celkem jsme ušli přes 15 kilometrů, taková odpočinková procházka. Akorát škoda špatného počasí, ale i tak to bylo super!

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *