Cestujeme vlakem #2 – den první: Brno

Ahoj, máme tu léto a s přítelkyní jsme se opět rozhodli koupit Jízdenku na léto od ČD a procestovat republiku.

Náš první výlet začal v pátek 1. 7. 2016 cestou na druhou stranu republiky – do Brna. Z Ústí nad Labem jsme se vydali na dlouhou, více než čtyřhodinovou, cestu do moravské metropole v 7 hodin ráno. V Praze jsme přestoupili na Railjet ve směru Graz a naší cestu nám krátilo Wi-Fi připojení k internetu. Cesta celkem rychle utekla a okolo půl dvanácté jsme dorazili do Brna.

V Brně jsme vyšli z rozestavěného nádraží a vydali se na náš klasický okruh po městě. Naší první zastávkou bylo okolí Petrova, které jsme si prošli a poté jsme se přes Zelný trh dostali ke Staré radnici. Tam jsem se rozhodl, že vyjdu nahoru na její věž, abych se opět po roce podíval na město z výšky. Jakmile jsem vyšel na věž, ihned jsem popadl foťák a focení Špilberku, Petrova a krásných oranžových střech v centru Brna mohlo začít.

Uběhla asi půl hodina a vše co jsem chtěl na věži nafotit, jsem měl, takže jsem se vydal rychle dolů, aby přítelkyně dlouho nečekala. Poté jsme se již vydali na Náměstí Svobody, kde nás opět zaujal podivně vypadající orloj, který jsme si museli vyfotit.

Po krátké zastávce na náměstí jsme vyrazili na hrad Špilberk. Cesta nahoru byla náročná vzhledem k témeř 30 stupňovému vedru, ale nakonec jsme to zvládli a na hrad dorazili v pořádku. Chvilku jsme si odpočinuli ve stínu a pak už jsme začali fotit krásný hrad a výhled z něj.

Bylo asi půl druhé, všechno co jsme chtěli, jsme si prošli, a tak jsem přes mobil zjišťoval, za jak dlouho nám jede vlak domů. Zjistil jsem, že máme hodinu čas, takže jsme v klidu sešli z hradu na Náměstí Svobody, kde jsme si koupili pití a něco malého k svačině do vlaku. Na nádraží jsme byli včas, nikde se ale nedalo sednout, proto jsme šli ještě kouknout do nákupního centra Galerie Vaňkovka, které jsme proběhli a šli zpět čekat na vlak. Bez jediné minuty zpoždění přijel rakouský Railjet a my se rychle vydali najít volné místo, kterých bylo dost, ale někteří lidé museli stát celou cestu až do Prahy.

V Praze jsme byli akorát včas, asi 20 minut před odjezdem našeho vlaku do Ústí, takže jsme se v klidu došli kouknout na informační tabule, odkud nám to jede a po chvíli hledání jsme vyrazili na naše nástupiště. Domů jsme se dostali po sedmé hodině večer, po více než 12 hodinách cestování, z toho jsme strávili přes 8 hodin ve vlaku.

První den cestování se povedl, počasí bylo skvělé a po návratu jsme ihned plánovali další výlet.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *