Cestujeme vlakem #2 – den druhý: Karlovy Vary a Mezinárodní filmový festival

V sobotu 2. 7. 2016 nás čekal druhý výlet s Jízdenkou na léto, chtěli jsme jet do Karlových Varů. Do poslední chvíle jsme vlastně ani nevěděli, jestli vyrazíme, kvůli špatnému počasí, které mělo být. Naštěstí jsme se na cestu vydali a to před sedmou ráno z Ústeckého hlavního nádraží.

Do Varů jsme dorazili po dvou hodinách a zamířili jsme do centra města, kde se konal 51. Mezinárodní filmový festival. Samozřejmě nesměla chybět každoroční fotka u červeného koberce a pak už jsme se šli projít kolonádou, kde už ráno bylo spoustu lidí. Po tom, co jsme došli ke Grandhotelu Pupp, obloha zčernala a my se raději sebrali hledat úkryt. Šli jsme směrem zpět ke kolonádě a po krátké zastávce u domu České televize, jsme se schovali u Vřídla.

Déšť po chvíli ustal a my mohli pokračovat v obhlídce města. Naší další zastávkou byl hotel Thermal, kde jsme se zašli kouknout do festivalového obchodu a dostali jsme festivalový deník, který přišel vhod na cestu domů ve vlaku. Po návštěvě Thermalu jsme se šli projít a opět nás zastihl slejvák, takže jsme hledali úkryt, ale než jsme ho našli, tak už bylo zase hezky.

Celý den jsme vlastně jen courali po městě a užívali si festivalovou atmosféru. Objevili jsme také, jako minulý rok, Printku, která vám po zadání speciálního hashtagu na Instagramu vytiskne fotku, a tak jsme si jich pár vytiskli.

Kolem druhé hodiny jsme již byli unavení a proto byl čas vyrazit na nádraží, na které jsme dorazili s půlhodinovým předstihem. Po dvaceti minutách na nádraží jsme se dozvěděli, že má vlak zpoždění 30 minut. Super zjištění, v deštivém a chladném počasí, které tou dobou ve Varech panovalo a to se na nádraží nedalo ani nikam schovat kvůli jeho rekonstrukci. Až po pár minutách jsme objevili malou provizorní budovu, kde se prodávají jízdenky, tak jsme tam přečkali do příjezdu vlaku, který se nakonec zpozdil o hodinu.

I přes nepříjemnost se zpožděním vlaku se nám ve Varech moc líbilo a určitě se někdy vrátíme.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *