Cestujeme vlakem #2 – den čtvrtý: Plzeň

4.7. 2016, tedy čtvrtý den putování po ČR jsme se rozhodli navštívit jedno z největších měst u nás – Plzeň. Tentokrát jsme nikam nespěchali a až po osmé hodině ráno jsme se vydali vlakem do Prahy, kde jsme přestoupili na vlak do Plzně.

Kolem 11 hodiny jsme byli již na místě a poté, co jsme vyšli z rozestavěného nádraží, tak jsme hledali cestu směrem do centra. Cestu jsme hned našli a mohli jsme začít procházkou Plzní. Netrvalo ani 20 minut a už jsme byli na velkém Náměstí Republiky, kde se nachází Katedrála svatého Bartoloměje, kterou jsme si vyfotili a poté zamířili do informačního centra pro pohled na památku.

Dále jsme se šli podívat do nákupního centra Plzeň Plaza, kde nás ovšem nic nezaujalo, takže jsme se vydali okolo Velké synagogy a přes náměstí kouknout na Mlýnskou strouhu, kde jsme se na chvilku zastavili a hodili kousek rohlíku rybám. Potom jsme šli do Štruncových sadů, kde se nachází fotbalový stadion, který jsme obešli dokola a rozhodli jsme se, že už vyrazíme do Ústí, abychom byli jeden den doma včas.

Domů jsme se dorazili po páté hodině, ani ne moc unavení, spíše natěšení na další výlety, které nás v dalších dnech čekali, ale o tom zase příště.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *